Birinci sıra makinelar (daire ve şerit)


   Kenar kesme ve çoklu testereli makinelar


   Kapak kereste kesme makinesi


   Baş kesme makineları


   Kaynak ve bileme makineleri


   LAMİNAT PARKE ÜRETİM HATTI


Şirketimizin makineları günde 50 m3 (hammadde olarak) üretim kapasitesine sahip ağaç işleme ve kesme atölyelerinde kullanılmaktadır. Bunun ile birlikte, faydalı üretim 75 %’e çıkarılabilir, (şerit testere makineları kullanıldığında). Makinelarımızın önemli özellikleri ise, basit ve kolay kullanılması, fiyat ile kalite ve yüksek üretim ile ürün kalitesi oranının iyi olması.    Standart kereste kesimi için makine gruplarının örneği:


    Hidrolik sistem çift milli elekt. Ölüçümlü Prizma makinesi HPM-500

Birinci sıra geçme tip makinesidır, Ø500 mm kadar tomrukları keser. Kesici aleti – daire testereleridir. Kesim hızı 0’dan 40 m/dak’ya kadar çıkabilir ve akıcı şekilde hidrolik tahriklidir. Çıkıştaki tezgahın kapağı keresteyi kenarlı keresteden otomatik olarak ayırıp iki gruba ayırır.


    Çok testereli çift silindirli makinesi HGD 2M-250

İkinci sıra makinesidır, 2- 3- kenarlı kalası, keresteyi keser. Kesici aleti – Ø 400 mm daire testereleridir (2 sıra). Kesim hızı 40 m/dak civarında olup, akıcı şekilde hidrolik tahriklidir. Çok güçlü motoru (2x75 kVt) ve destek sisteminden dolayı, kesim genişliği 600 mm, kalıp yüksekliği ise 250 mm’dir. Geliştirilmiş milli verme sistemi kerestenin düz olmasını sağlar.


     Kapak kereste kesme makinesi HYM-400


   Kapak kereste kesim sırasına monte edilir. Kesici aletleri – yatay daire testereleri. Kesim hızı 40 m/dak cıvarında olup, akıcı şekilde hidrolik tahriklidir. Yeni giriş bant sistemi, ham malzemenin kalınlığına bağlı kalmadan kalıbın takılmasını önler.


    Hidrolik sistem kenar alma makinesi HY 2G-120

Kerestenin kenarlarını keser ve gerekir ise üçüncü testere ile keresteyi ikiye ayırır. Testerelerin konumları, uzaktan kumanda panelinden değiştirilebilir ve digital sistem ile kontrol edilir. Verme hızı 40m/dak’ya kadar hidrolik sistemi ile ayarlanır. Kalıbın kalınlığı – 120 mm’e kadar. Çalışmanın arttırması için makineya kesim çizgisi gösteren lazerler takılarak sağlanabilir.


Ana sayfa | Makine Kataloğu | Keresteler | Hizmet | İletişim

AHISKALI DIŞ TİCARET© 2006 All rights Reserved